internetowa akcja non-profit
O Akcji
Dla harcerzy
Dla znajomych
.
Albumy
Poczta
MySQL
.
FAQ
Linki WWW
Statystyki
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj
Zapomniałeś hasło
Odwiedza nas 49 gości
FAQ E-mail

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

1. Jak skonfigurować pocztę w programie pocztowym?

serwer poczty przychodzącej POP3 : mail.pdh.pl
serwer poczty wychodzącej SMTP : mail.pdh.pl
należy rówież zaznaczyć opcję "serwer wymaga uwierzytelnienia"

2. Dlaczego nie mogę wysłać poczty?

Sprawdź czy możesz odebrać pocztę. Jeśli tak to prawdopodobnie nie masz włączonej opcji "serwer wymaga uwierzytelnienia" w swoim programie pocztowym. Jeśli korzystasz z Outlook Expressa to musisz wejść w Narzędzia -> Konta -> Właściwości -> Serwery i zaznaczyć opcję "Serwer wymaga uwierzytelnienia"

3. Jak umieścić/zaktualizować swoją stronę WWW na serwerze?

Uruchom dowolnego klienta FTP, może to być nawet Internet Explorer, adres: ftp://pdh.pl. Login i hasło takie jak do poczty.

4. Czy jest jakiś AntySPAM na PDH.pl?.

Tak, od 16 marca 2005 został uruchomiony program, który wstępnie kwalifikuje pocztę jako SPAM. Ale uwaga!!! Wiadomość email uznana za SPAM nie jest usuwana tylko przerabiana!!! Do tytułu wiadomości zostaje doklejony tekst [SPAM], a cały email jest przenoszony do załącznika. Tak przetworzony email trafia do adresata. Dzięki doklejeniu frazy [SPAM], każdy odbiorca może w swoim programie pocztowym ustawić regułę filtrowania takich emaili i za pomocą reguły wysyłać SPAM w kosmos ewentualnie do katalogu SPAM (jak to opisano poniżej).
Niestety nawet najlepszy program AntySPAMowy nie zapewni pełnej ochrony przed niechcianymi emailami. Ale z naszych obserwacji wynika, że udaje się usunąć nawet 80%-90% niechcianych wiadomości.
Może się też zdarzyć, że wiadomość ważna dla nas zostanie uznana za SPAM, dlatego właśnie nie usuwamy SPAMu automatycznie.

5. Jak skonfigurować regułę filtrowania? (Outlook Express)

Krok1 Załóż katalog SPAM do którego będą przenoszone emaile oznaczne jako [SPAM]. Najłatwiej klikając prawym klawiszem myszy na folder "Skrzynka odbiorcza". Z menu wybierz "Nowy Folder" i w okienku które się pojawi wpisz nazwe nowego folderu, np SPAM. Zatwierdź wszystko przyciskiem OK.

Krok2 Wybierz z menu Narzędzia->Reguły wiadomości->Poczta. Jeśli nie masz jeszcze żadnej reguły to od razu pojawi się formularz "Nowa reguła poczty". (Jeśli masz już jakąś regułę to w okienku które się pojawi kliknij na przycisk nowy). W okienku pierwszym wybierz "Kiedy w polu Temat znajdują się określone wyrazy" a w drugim wybierz "Przenieś ją do folderu". W okienku trzecim kliknij na napis "znajdują się określne wyrazy". Otworzy się podformularz, za pomocą którego dodaj do listy wyraz "[SPAM]" - bez cudzysłowów oczywiście a potem zatwierdz "OK". Następnie kliknij na napis "folderu" i wybierz z listy katalog "SPAM". Na końcu możesz jeszcze nazwać regułę np "Spam Zabijaka". No i teraz już do samego końca "OK i OK".

Tak ustawiona reguła nie będzie usuwać SPAMu a jedynie przenosić go do katalogu SPAM. Dzięki temu będziecie mogli sprawdzić czy czasem nie zapodział się tam jakis ważny list.
Oczywiście zamiast przenosić SPAM można go natychmiast usuwać, można to zrobić wybierając inne opcje przy konstruowaniu reguły filtrowania. Temat zostawiam do własnych testów.

6. Jak umieszczać na własnej stronie linki do swoich Albumów lub zdjęcia ze swoich albumów?

Aby umieszczać zdjęcia ze swoich albumów na własnej stronie należy wpisać przed sekcją <BODY> następującą linię
<script type="text/javascript" src="http://pdh.pl/components/com_album/slide.js"></script>.
A następnie skorzystać z jednej z następujących funkcji: javascript'owych:

displayAlbum('Album_id','Slide_size') - link powodujacy otwarcie albumu
displayIndex('Album_id','Slide_size') - link powodujący otwarcie fotoindexu
displayPhoto(Album_id,Photo_id,Photo_x_size) - wyświetla zdjęcie z albumu
displayPhotoLink(Album_id,Photo_id,Photo_x_size,Slide_size) - wyświetla zdjęcie z albumu, ktore jest jednocześnie linkiem do albumu

Odpowiednie parametry oznaczają:

Album_id - identyfikator albumu
Photo_id - identyfikatr zdjęcia
Slide_size - rozmiar X albumu, który otworzy się po kliknięciu (sugerowane wartości to 800 i 1024. Wartość 0 spowoduje wukorzystanie maksymalnego rozmiaru okna)
Photo_x_size - rozmiar X zdjęcia które zostanie umieszczone na stronie.